top of page
  • mariola25k

MASAŻ BIUROWY​ - poznaj transformacyjny wpływ programów corporate wellness i masaży biurowych.

 

Na szczęście w środowisku korporacyjnym coraz częściej dostrzega się znaczenie priorytetowego traktowania dobrego samopoczucia pracowników. To ogromna zmiana na plus zarówno dla zatrunionych, jak i dla właścicieli firm. Dlateczo? O tym piszemy krótko poniżej.​Rośnie popularność rozmaitych form działań wchodzących w programy corporate wellness. Obejmują one inicjatywy mające na celu poprawę zdrowia, produktywności i satysfakcji z pracy w gronie zatrudnionych.

Wśród tych inicjatyw coraz częściej pojawiają się: warsztaty z zarządzania stresem, zajęcia z jogi, programy mindfulness i masaże biurowe, które okazały się potężnym narzędziem w promowaniu dbałości o "wellbeing" w pracy i po pracy.

 

Jaki wpływ mają programy corporate wellness na pracowników i jakie korzyści niosą dla organizacji?

Poprawa samopoczucia fizycznego:

Wielogodzinne siedzenie przy biurku, wpatrywanie się w ekran komputera i stres stanowią wyraźne obciążenia dla ludzkiego organizmu, przez co, w długiej perspektywie, często prowadzą do dolegliwości takich jak napięcie mięśni, ból pleców i sztywność w stawach, które pogarszają samopoczucie.

Wpływają zarówno na ciało jak i na psychikę, przez co utrudniają koncentrację na zadaniach zawodowych. Optymalnym rozwiązaniem jest balansowanie tych obiążeń przez jakościowy, aktywny wypoczynek w wolnym czasie, ale o szukaniu równowagi możemy myśleć nie tylko " po godzinach".

Regularne masaże w biurze oraz aktywność fizyczna zapewniają ulgę w kompensowaniu i unikaniu powyższych problemów. Masaż biurowy, który można odbyć nawet na krześle do masażu:

- poprawia krążenie krwi,

- zmniejsza napięcie mięśniowe,

- uwalnia endorfiny

- sprzyjaja odprężeniu i regeneracji.


To wszystko przekłada się z kolei na lepszą kreatywność, koncentrację i zdolności zapamiętywania, dzięki niższemu poziomowi stresu który jest naturalnym efektem terapii masażem.

Niwelując fizyczny dyskomfort pracy, firmy mogą pomóc pracownikom w utrzymaniu optymalnego stanu zdrowia, co z kolei skutkuje zwiększoną produktywnością i mniejszą absencją.

Zapewniając pracownikom benefity poprawiające ich stan psychofizyczny sprawiamy, że nasze zespoły są szczęśliwsze w swoim miejscu pracy.

Dowodzą tego liczne badania, cytowane m.in. w Harvard Business Review czy w publikacjach takich jak " How does stress effect us"- dadanie z 2006 opracowane przez American Psychological Association.Poprawa zdrowia psychicznego, kreatywności i zdolności kognitywnych:

Wysoki poziom stresu i ciągłe mierzenie się z wyzwaniami w pracy mogą negatywnie wpływać na samopoczucie psychiczne pracowników, prowadząc do wypalenia, niepokoju i spadku motywacji.

Masaże biurowe działają jako potężne narzędzie do radzenia sobie ze stresem, promując relaksację i zmniejszając niepokój. Terapia masażem stymuluje uwalnianie serotoniny i dopaminy, neuroprzekaźników związanych z uczuciem szczęścia i dobrego samopoczucia.

 

Regularne sesje mogą pomóc pracownikom radzić sobie ze stresem, poprawić jakość snu oraz poprawić ogólną jasność umysłu i koncentrację. Stawiając na pierwszym miejscu zdrowie psychiczne poprzez masaże w biurze, firmy tworzą wspierające i pozytywne środowisko pracy, które sprzyja zaangażowaniu i satysfakcji pracowników. W Polsce, masaże biurowe są już bardzo popularnym elementem pakietów pracowniczych w dużych miastach m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku.

Zwiększanie zaangażowania i satysfakcji pracowników:

Korporacyjne programy wellness, w tym masaże biurowe, znacząco przyczyniają się do zwiększenia zaangażowania i satysfakcji pracowników. Korporacyjne programy wellness, w tym masaże biurowe, znacząco przyczyniają się do zwiększenia zaangażowania i satysfakcji pracowników.

Wykazując szczerą troskę o dobre samopoczucie pracowników, firmy budują zaufanie i lojalność wśród zatrudnionych. Masaże w biurze są postrzegane jako atrakcyjny dodatek, który pokazuje pracownikom, że cenimy ich wartość i ich zdrowie ma dla nas znaczenie.

 

Kiedy pracownicy czują się zaopiekowani, są bardziej zmotywowani, produktywni i zaangażowani w swoją pracę. Ponadto, redukując stres i sprzyjając odprężeniu, masaże w gabinecie przyczyniają się do pozytywnej atmosfery pracy, sprzyjając koleżeństwu i pracy zespołowej.

Inwestowanie w dobre samopoczucie pracowników, w tym w masaże biurowe, ma bezpośredni wpływ na produktywność w miejscu pracy, przekłada się na wzrost morale pracowników i zadowolenia z pracy.

 

Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem pakietów masaży biurowych w Twojej firmie w Warszawie, zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 791 655 205

Masaż biurowy- cena: w Warszawie proponujemy pakiety masaży biurowych w korzystnych cenach. Prosimy o kontak z nami w celu poznania oferty.

 

O autorze:

Viktoria Melnyk, członek zarządu Massage Spot,

Technik Masażysta

11 wyświetleń0 komentarzy

Comments


massage spot
tu zaczyna się dobre samopoczucie

bottom of page