top of page
  • mariola25k

Joga w biurze? Warszawa kocha te zajęcia!

Poranne zajęcia z jogi pomagają zwalczyć stres i jego skutki, poprawiają koncentrację i wzmacniają fizycznie ciało, między innymi dlatego stają się coraz częściej spotykanym benefiem pracowniczym w stolicy i w innych dużych miastach w Polsce. Jakich 5 korzyści możesz się spodziewać wprowadzając takie zajęcia w Twoim biurze?

Podpowiadamy niżej.

  1. Redukcja stresu: Wykazano, że poranna praktyka jogi przed intensywnym dniem pracy poprawia samopoczucie i wyraźnie zmniejsza poziom stresu. Badanie opublikowane w Journal of Occupational Health wykazało, że osoby, które regularnie uczestniczyły w programie obejmującym krótkie zajęcia z jogi, doświadczyły obniżonego poziomu stresu i oceniały, że czują się bardziej zrelaksowane w ciągu dnia niż uczestnicy badania, którzy nie brali udziału w zajęciach (Yadav i Singh, 2016).

  2. Lepszy nastrój:) Rozpoczęcie dnia od jogi pomaga pracownikom umysłowym pielęgnować pozytywne nastawienie, umożliwiając im podchodzenie do wyzwań z większą odpornością psychiczną i spokojem. Regularna praktyka jogi wiąże się z lepszą regulacją nastroju i dobrostanem emocjonalnym. Badanie przeprowadzone przez Harvard Medical School już w 2018 r. wykazało, że uczestnicy praktykujący jogę znacznie rzadziej zapadali na depresję czy zgłaszali w swojej pracy i życiu prywatnym przeżywanie stanów lękowych (Harvard Health Publishing, 2018).

  3. Lepsza koncentracja: Praktyka jogi łączy asany ze świadomym oddechem i medytacją, by wspierać nasze życie na płaszczyźnie fizycznej i psychicznej. Ma to wymierny wpływ na poprawę koncentracji i funkcji poznawczych. Badania opublikowane w Journal of Physical Activity and Health wykazały, że pojedyncza sesja jogi może poprawić wydajność poznawczą i poprawić koncentrację (Gothe i in., 2013). Ćwicząc jogę rano, pracownicy umysłowi mają szansą wyostrzyć bystrość umysłu i utrzymać wyższy poziom koncentracji podczas całego dnia pracy.

  4. Dobre samopoczucie fizyczne: Regularna praktyka jogi jest korzystna dla zdrowia psychicznego, ale także gwarantuje dobre samopoczucie fizyczne. Wykonywanie pozycji jogi stymuluje przepływ krwi, zwiększa elastyczność i wzmacnia mięśnie, a wszystko to przyczynia się do ogólnego zdrowia i redukcji problemów z kręgosłupem. Według badań opublikowanych w International Journal of Yoga, regularna praktyka jogi została powiązana z poprawą zdrowia układu krążenia, funkcji układu oddechowego i odpowiedzi immunologicznej (Innes i Selfe, 2016). Włączając jogę do porannej rutyny, praktykujący mogą poprawić swoją sprawność fizyczną i czuć się pełni energii w ciągu dnia. Z pewnością ten fizyczny wellness będą mogli przenieś również na sferę swojego życia prywatnego.

  5. Wysoka efektywnosć pracy: Większa produktywność: rozpoczęcie dnia od jogi nadaje pozytywny ton i przygotowuje pracowników umysłowych do pracy na wysokich obrotach. Badanie opublikowane w Journal of Alternative and Complementary Medicine wykazało, że osoby praktykujące jogę wyżej oceniały satysfakcję z pracy i wyższy poziom produktywności w porównaniu z osobami niepraktykującymi (Wolever i in., 2012). Inwestując czas w praktykę asan i uważności (mindfulness), pracownicy umysłowi mogą poprawić efektywność swojej pracy i osiągać lepsze wyniki w swoich przedsięwzięciach zawodowych. Włączając jogę do swojej porannej rutyny możemy liczyć na wiele korzyści. O części z nich nie zdołaliśmy tu dziś napisać, zaproście nas do swojego biura na pokazowe zajęcia i przekonajcie się na swojej skórze, jak wygląda dzień, gdy zaczniecie go od jakościowego czasu dla siebie!

Zapraszamy do kontaktu, zespół Massage Spot

tel. 791 655 205


autor: Mariola Karaś, dyplomowany nauczyciel Yoga Alliance19 wyświetleń0 komentarzy

Comments


massage spot
tu zaczyna się dobre samopoczucie

bottom of page